ÖdevDefterim.Com Ödev Kapakları Takdir Teşekkür Hesabı Online Test Çöz Video Ders İzle Öğretmenler Odası İletişim

Öğretmenlere Kasım ara tatilinde ne kadar ek ders ücreti ödenecek ?

Öğretmenlerin Kasım ayında yapılacak olan ara tatilde ek ders ücreti alıp alamayacağı merak konusuydu. Milli Eğitim Bakanlığı ek derslerle ilgili önemli bir açıklama yayınladı.

Öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi konusunda sendikalar ve haber siteleri çeşitli açıklamalar yaparak durumu milli eğitim Bakanlığının gündemine getirdi.
Yönetmelikte yer alan açık nedeni ile öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılamayacağı konusu gündemden düşmedi. MEB Öğretmenlerin merakla beklediği ek ders ücreti ödenip ödenmeyeceği konusunda önemli bir açıklamayı kurumlara gönderdi.
Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere 18-22 kasım haftasında haftalık 15 saat ek ders ödemesi yapılacaktır.


KASIM AYI MESLEKİ ÇALIŞMA DÖNEMİ EK DERS AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:
1-) ücretli öğretmenlerin, mesleki çalışma döneminde ücret almalarına ilişikin yasal düzenleme bulunmadığından 18-22 kasım 2019 ara tatilinde ücreli öğretmenler, mesleki çalışma programına katılmayacak ve ücretli öğretmenlere ek ders ödemesi yapılmayacaktır.
2-) ücretli öğretmenler ara tatilden sonra görevlerine devam edecekleri için SGK çıkışı yapılmayacaktır. Sadece 18-22 kasım tarihleri arasında ek ders ödemesi yapılmayacaktır.
3-)kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere 18-22 kasım haftasında haftalık 15 saat ek ders ödemesi yapılacaktır. Bunun dışında 18-22 kasım haftasında öğretmenlere ek ders ödemesi yapılamaz. (NOT: şuan ek ders esaslarına halen ara tatil ibaresi eklenmemiştir. Bu eksiklik en kısa zamanda giderilmeli ve ek ders esaslarına eklenmelidir.)
4-) idareciler ara tatil haftasında nöbet ücreti ve ikili eğitim ilave 2 saat ek ders ödemesi yapılmayacaktır.
5-) 18-22 kasım 2019 ara tatil öncesi ve sonrasını içeren hafta sonu günlerinde (16-17 kasım ve 23-24 kasım) okulun destekleme ve yetiştirme kurs planlamasında bu günlere yer verilmiş ise o günler kurs yapılabilir.
6-) 18-22 kasım 2019 ara tatil öncesi ve sonrasını içeren hafta sonu günlerinde (16-17 kasım ve 23-24 kasım) planlamada yer alıyor ise destek eğitim, İYEP,Egzersiz , belleticilik vb diğer çalışmalar yapılabilir  ve ek ders ödemesi yapılır.
7-) branşı özeL eğitim olan öğretmenlerin 18-22 kasım ara tatilinde mesleki çalışma dönemi ücretleri yine %25 fazla ödenir.

--- İlginizi Çekebilir ---

Çanakkale Şiirleri

MEB'den Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlere Yeni Karar, Resen Görevlendirme Olmayacak

2020 Sınav Görevli Ücreti 2020 Yılı Öğretmenlerin Salon Başkanı ve Gözetmen Ücreti (AÖF, MEB, Açık Lise ve ÖSYM) Ne Kadar?

En Çok İndirilenler
En Çok İzlenenler
Site Hakkında Yorumlar
160
Karakter kaldı.
Yorumlayan: Atakan
Tarih: 2019-10-07
Çok renkli bir sayfa. Kapaklar çok yararlı olacak
Ödevdefterim.Com
Öğretmenlerin ve Öğrencilerin Yeni Adresi
Günün Sözü
Okuma zevkini kazanmayanın öğrenimi yarıda kalmıştır.
P.Peacut