ÖdevDefterim.Com Ödev Kapakları Takdir Teşekkür Hesabı Online Test Çöz Video Ders İzle Öğretmenler Odası İletişim

MEB'den Öğretmenler İçin DYK ve Nöbet Görevi Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin destekleme ve yetiştirme kurs görevleri, nöbet görevi ve bunlara nasıl ödeme ve görevlendirme yapılacağı yönündeki tereddüde düşülen konularla ilgili olarak talep edilen görüş yazılarına yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin destekleme ve yetiştirme kurs görevleri, nöbet görevi ve bunlara nasıl ödeme ve görevlendirme yapılacağı yönündeki tereddüde düşülen konularla ilgili olarak talep edilen görüş yazılarına yanıt verdi. Bakanlık tarafından kurumlara gönderilen 4 maddelik yazıda DYK ve nöbet görevi ile ilgili şu bilgiler yer aldı. İşte detaylar:
Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi olanlar için DYK ve Nöbet Görevi ile ilgili yazı gönderdi.
Fatih Projesi ile BT Araçlarının ve elektronik içeriklerin öğrenme ve öğretme sürecinde etkin kullanılması hedefi doğrultusunda BT Rehber öğretmeni görevlendirmeleri ilgili yazıda belirtilen esaslar çerçevesinde yapılmaktadır. Konuyla ilgili il milli eğitim müdürlüklerinden gelen talepler doğrultusunda görevlendirme süreçlerinde aşağıda belirtilen hususların da dikkate alınması gerekmektedir.
1- İlgi yazıda belirtildiği şekilde valiliklere Fatih Projesi BT Rehberliği görevlendirmeleri her yıl birinci ve ikinci öğretim dönemi olmak üzere yılda iki kez yapılmaktadır. Her bir görevlendirme dönemi kendi içerisinde bütünlük oluşturmaktadır. Bu sebeple yapılan görevlendirmeler birinci ve ikinci öğretim dönemi içerisinde yapılan seminer dönemlerini kapsayacaktır.
2- Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT Rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde ilgi yazısı ek birde belirtilen görevlerin dışında başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda destekleme ve yetiştirme kursu, Sosyal etkinlikler kapsamında kulüp faaliyetleri, benlik benlik ve benzeri görevler yapabileceklerdir.
3- Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT Rehberliği görevi olmadığı ve ders görevi olduğu günlerde nöbet görevi verilebilir ve bu doğrultuda nöbet ücreti ödenir.
4- İlgi yazıda belirtildiği şekilde yapılan Fatih Projesi BT Rehberliği görevi proje kapsamında donanım kurulumları yapılan okullara öğretmen ve öğrenci sayıları fazla olanlara öncelik verilerek yapılacaktır.
Yukarıda belirtilen esaslara Uygun olarak görevlendirmelerin yapılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

--- İlginizi Çekebilir ---

Memurların Kasım ayı maaş bordroları yayınlandı

2019-2020 Eylül - Aralık Dönemi Öğretmen Sınav Görevi Ücretleri

Öğretmenlere 4 oturum yeni sınav görevi başvurusu açıldı

En Çok İndirilenler
En Çok İzlenenler
Site Hakkında Yorumlar
160
Karakter kaldı.
Yorumlayan: Atakan
Tarih: 2019-10-07
Çok renkli bir sayfa. Kapaklar çok yararlı olacak
Ödevdefterim.Com
Öğretmenlerin ve Öğrencilerin Yeni Adresi
Günün Sözü
Bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner.
Alexander Everett